Dla nas liczy się najmniejszy szczegół!

Dla nas liczy się najmniejszy szczegół!

Kiedy wychodzisz ze znajomymi do restauracji to rzadko zdarza się tak, że chcecie iść w to samo miejsce. Każdy z Was ma swoje ulubione dania, na które akurat ma ochotę. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy chcesz zjeść jakiś posiłek ze swoją rodziną - jednemu smakuje to, a drugiemu co innego i to jest zupełnie normalne. W związku z tym firmy cateringowe mają bardzo trudne zadanie. Muszą one bowiem przygotowywać posiłki tak, żeby smakowały wielu osobom! Jaka jest tajemnica tego, że tak wiele osób uwielbia dania serwowane przez FoodieBox? Dowiedz się czytając ten artykuł!

Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas ma swoje wybrane, ulubione posiłki, a innych wręcz nie jesteśmy w stanie zjeść. Jest to spowodowane różnymi czynnikami. Można do nich zaliczyć na przykład złe wspomnienia z dzieciństwa lub późniejszego życia, które dotyczą wybranej potrawy lub kilku dań. Jeżeli nie polubiliśmy czegoś w dzieciństwie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dany produkt nie będzie smakował nam również w dorosłym życiu. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli czymś się zatruliśmy i nawet jeżeli wcześniej uwielbialiśmy dany produkt, to z pewnością przez jakiś czas będziemy unikać jego konsumpcji.

Trzeba też wiedzieć, że najczęściej smakują nam produkty, które zawierają składniki deficytowe w naszym organizmie. Przykładowo, kiedy jest lato i upalne dni to najczęściej preferujemy dania chłodne oraz orzeźwiające. Często też nawet nieświadomie bardziej dosalamy nasze potrawy, gdyż nasze ciała tracą sól poprzez pocenie się. Z kolei zimą wybieramy potrawy ciepłe i bardziej tłuste, co ma na celu „ogrzanie” naszego organizmu.

Ponadto nasze nastawienie do konkretnego jedzenia jest uzależnione również od tego, czy dana potrawa jest zrobiona ze świeżych składników. Nasz organizm podświadomie odrzuca produkty, które mogą nam zaszkodzić, czyli brzydko pachnące lub popsute. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie doprawienie dań. To właśnie przyprawy nadają im wyjątkowy, pełny smak.

Czym w zasadzie jest ten smak?

Czym w zasadzie jest ten smak?

Smak można określić jako wrażenie powstające podczas zetknięcia się związków chemicznych, które są składnikami żywności z receptorami smakowymi zlokalizowanymi w jamie ustnej człowieka. Jednak u każdego z nas receptory te działają w trochę inny sposób, dlatego jedni lubią bardzo pikantne potrawy, a inni zjadają tylko te łagodne. Mimo wszystko na podstawie przeróżnych badań naukowcom udało się wyodrębnić podstawowe smaki, które są przez nas odbierane. Należą do nich smaki takie jak: słony, kwaśny, gorzki, słodki czy też umami. Trzeba mieć świadomość, że nie są one w stanie opisać tego, w jak złożony sposób odbieramy jedzenie.

Jemy… nosem i oczami
Czy próbowałeś kiedyś zjeść jakąś potrawę z zatkanym nosem? Jeśli tak, to z pewnością wydawała Ci się ona bez smaku. A czy w momencie, kiedy poczułeś świetny zapach jedzenia to od razu zrobiłeś się głodny? Z pewnością… Musisz wiedzieć, że na to, czy konkretne danie nam smakuje duży wpływ ma jego zapach. Jeżeli coś brzydko pachnie nasz organizm wyda sygnał ostrzegawczy, że nie powinniśmy spożywać danego produktu. Podobnie jest w przypadku wyglądu konkretnego posiłku. Podany w estetyczny sposób będzie wydawał nam się pyszniejszy od tego, który ma nieestetyczny wygląd. Dlatego tak ważne jest, aby potrawy oferowane w restauracjach czy cateringach dietetycznych smakowicie wyglądały.

Dlaczego naszym Klientom smakują posiłki cateringu dietetycznego FoodieBox?

Dlaczego naszym Klientom smakują posiłki cateringu dietetycznego FoodieBox?

Odpowiedź jest prosta! Ponieważ dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół i zależy nam na tym, aby był on dopracowany. Nasze posiłki są zrobione ze świeżych składników, odpowiednio doprawione, a także podane w estetyczny sposób. Do tego pachną wyśmienicie! Ponadto na każdym pudełku jest informacja, czy konkretne danie należy podgrzać. Dzięki temu można z niego wydobyć głębię smaku. W naszym menu znajdują się potrawy praktycznie z każdego zakątka świata, ponieważ wiemy, że nasi Klienci lubią różnorodną kuchnię. Jeżeli przekonaliśmy Cię, że nasz catering jest smaczny koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Z pewnością wybierzesz wariant diety wprost stworzony dla Ciebie!