Spożywaj posiłki z cateringu dietetycznego regularnie, aby dieta mogła działać

Dieta pudełkowa czy ta rozpisana przez dietetyka, mają specjalnie podzielone posiłki, aby przez cały dzień dostarczyć Ci odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych w zależności od zapotrzebowania. Podzielenie jedzenia na 5 posiłków ułatwia też utrzymanie zasady mniejszych porcji co 2-3 godziny. Jeśli chcesz, aby dieta była skuteczna, sięgaj po posiłki regularnie i w odpowiedniej kolejności.
Od czasu do czasu możesz zamienić kolejnością brunch z deserem, aby zjeść słodkie do kawy, ale unikaj przejadania się na sen lub niedojadania na śniadanie. Najbardziej kaloryczny obiad, albo słodki deser nie będą najlepszą opcją przed snem.

Dobierz odpowiednio rodzaj diety, aby osiągnąć najlepsze efekty

Dietę pudełkową czy też tę stosowaną w domu dobierz na podstawie swojego stanu zdrowia, trybu życia i ulubionych smaków.
Przy insulinooporności wybierz dietę z mniejszą ilością węglowodanów. Jeśli uprawiasz sport, wybierz dietę o zwiększonej zawartości białka. Zanim zaczniesz dietę, warto wykonać podstawowe badania (np. obciążenie glukozą i insuliną, zawartość witamin, tarczycę) i przeanalizować tryb życia (ilość ruchu, możliwość odgrzania jedzenia w pracy).
W diecie pudełkowej sprawdź przykładowe menu, aby upewnić się, czy smaki Ci odpowiadają (być może preferujesz więcej słodkiego, niż oferuje dany catering dietetyczny). Aktualnie jednak większość cateringów, w tym także nasz ma bardzo szeroką ofertę a w niej diety z wyborem menu, dzięki czemu jesz to co lubisz.

Dobrze wylicz swoją kaloryczność i nie próbuj „oszukać systemu”

Tylko dobrze dobrana kaloryczność ma prawo działać. Zbyt mała kaloryczność wcale nie oznacza szybszego zrzucania wagi. Jeśli będziesz chodzić głodny, na pewno prędzej czy później podjesz coś spoza listy i ostatecznie przestaniesz panować nad ilością spożytych kalorii. Nawet jeśli świadomie wybierzesz mniejszą kaloryczność, może okazać się to złudne i ostatecznie skończyć się nieutrzymaniem diety. 

Chcesz dobrze dobrać kaloryczność, ale nie wiesz jak? Skorzystaj z naszego kalkulatora, który dostępny jest w panelu w procesie zamówienia.

Pij wodę regularnie i dużo

Woda jest bardzo ważnym składnikiem w diecie człowieka (i nie tylko człowieka — bo każde zwierze potrzebuje do zdrowia wody). Regularne spożywanie wody pomaga w trawieniu i oczyszczaniu organizmu, poprawia elastyczność skóry i redukuje zmęczenie. Spożywanie odpowiedniej ilości wody w połączeniu ze zdrową dietą przyniesie najlepsze efekty. 

Pamiętaj też, że napoje słodkie też zawierają kalorie, więc jeśli koniecznie chcesz je pić, wlicz je do kaloryczności, a najlepiej zrezygnuj z nich całkowicie. W miejsce soku owocowego wybierz wodę z owocami, a zamiast energetyka herbatę lub czarną kawę.

Zachowaj konsekwencję i zdrowe podejście do diety

Możesz zamawiać dietę na pojedyncze dni lub co drugi tydzień, jednak w takim wypadku ciężko o stałe i zauważalne efekty. No, chyba że w domu też liczysz kalorie, mikro i makro elementy i trzymasz się zasad zdrowego żywienia.
Stosuj więc zdrową dietę konsekwentnie i przez dłuższy czas, aby zmiany były zauważalne i trwałe.
Zachowaj zdrowe podejście, a pomoże Ci to wytrwać na dłużej. Jeden dzień, w którym zaszalejesz z fast foodem, nie znaczy, że nic się nie udało i masz teraz całkowicie przestać stosować dietę. Możesz robić sobie krótkie przerwy, w które jesz to, na co masz ochotę (oczywiście z rozsądkiem). Jeśli będziesz miał ustalone regularne cheat days, to będzie ci łatwiej wytrwać z dietą na długą metę. Dlatego w naszym cateringu nie przewidujemy zamówień weekendowych.