Czy Ty też na samo słowo “dieta” masz w głowie restrykcyjne zakazy, nakazy i szybką stratę motywacji? Wiele z nas próbuje diety i szybko z niej rezygnuje. 

Wytrwaj z nami w diecie dzięki przestrzeganiu tych kilku prostych zasad.

 

1. Wybierz różnorodny catering dietetyczny 

Wybierając catering dietetyczny, sprawdź menu na najbliższe tygodnie, obejrzyj zdjęcia na social mediach. Jeśli to możliwe, poszukaj informacji, jak długi cykl ma firma cateringowa. To bardzo ważne, aby dania nie powtarzały się zbyt często i nie były monotonne. Warto postawić na cateringi, które korzystają z przepisów z różnych kuchni świata, dodają różne naturalne przyprawy (a nie tylko popularne wzmacniacze smaku) i wykorzystują różne rodzaje mięs, makaronów oraz zmieniają warzywa pod panujący sezon.

2. Jedz posiłki w pudełkach i na talerzu

Catering dietetyczny dostarczany jest w wygodnych pojemnikach. To ma ułatwić Ci spożycie posiłku i umożliwić regularne jedzenie gdziekolwiek jesteś. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przełożyć danie na talerz. Ładnie wyglądające poprawy spożywa się z większą ochotą, więc warto zadbać też o estetykę podania. Jeśli jesz swoją dietę pudełkową z rodziną przy stole, przełóż ją na talerz. W ten sposób urozmaicisz sobie codzienne jedzenie. 

 

3. Nie zmniejszaj drastycznie kaloryczności

Rozpocznij dietę od standardowej wersji, bez dużych ograniczeń składnikowych.  Diety Keto czy wege mogą szybko Ci się znudzić, jeśli to od nich zaczniesz przygodę z dietą. Zacznij od miesięcznego wejścia na zdrowe nawyki, a potem zdecyduj, w którą stronę chcesz iść.
Tak samo postępuj z kaloriami. Nie zaczynaj od dużego deficytu. Zmniejszaj go stopniowo. Jeśli od razu postawisz na zbyt małą kaloryczność, będziesz głodny i sfrustrowany. Szybko zrezygnujesz nie tylko z cateringu dietetycznego, ale i z diety ogólnie!

4. Rób więcej małych (ale logicznych) przerw

Dieta jest trudna do utrzymania, szczególnie jeśli prędzej jadło się dużo i to, na co miało się ochotę (w tym także pizzę, burgery, czy ciasto u babci w odwiedzinach). Nie da się utrzymać żadnej diety 24h na dobę przez cały rok i dłużej. Prędzej czy później pozwolisz sobie na drobne odstępstwa. Zaplanuj je więc z wyprzedzeniem. Wiedząc, że za tydzień czy dwa, czeka Cię mała (rozsądna) nagroda, będzie Ci łatwiej zrezygnować z codziennego podjadania. 

 

Jeśli podejdziesz do swojej diety na spokojnie, zaplanujesz zmiany i będziesz je wprowadzać stopniowo, możesz wytrwać w niej kilka lat: bez wielkich wyrzeczeń, ze smakiem i osiągając swoje cele.