Zdrowy i szybki posiłek? Dla wielu może się wydawać to niemożliwe, bo zazwyczaj to, co szybkie wiąże się z gorszą jakością. Nic bardziej mylnego! Można przygotować szybko smaczny posiłek, który będzie składał się z wysokiej jakości składników, a także był zdrowy! Poznaj nasze pomysły na szybki i zdrowy obiad.

Jak przygotować szybki posiłek?

Zanim jednak przedstawimy Ci gotowe pomysły na szybki posiłek w 30 minut, poznaj nasze wskazówki, jak zorganizować się przed ich przygotowaniem: 

 

Planuj.

Warto zaplanować swoje posiłki na minimum tydzień. Nie tylko zaoszczędzisz czas na poszukiwanie przepisów i codzienne zakupy, ale też zaplanujesz swoje wydatki. Przygotowanie jadłospisu w weekend wymaga nieco czasu, który jednak zyskasz w dni po pracy!

Przygotuj wcześniej.

Niektóre ze składników lub dodatków do dań możesz przygotować wcześniej. Wieczorem możesz ugotować warzywa lub zamarynować mięso i schować do lodówki. Następnego dnia pracy nad obiadem jest już mniej!

Zamrażaj.

Zostaje co najmniej porcja z obiadu? Możesz ją zamrozić, jeśli nie chcesz przez kilka dni jeść tego samego. Swoje danie włóż do zamrażarki i po tygodniu masz gotowe danie do odgrzania. Oszczędzasz czas, ale też nie marnujesz żywności!

Jedno danie - jeden garnek.

Dania jednogarnkowe to kolejna metoda szybkiego gotowania. Sprawdź lodówkę, a następnie dodaj swoje ulubione składniki i przygotuj z nich gulasz lub zapiekankę.

Inspiruj się dzięki Foodie Box.

Brakuje pomysłów na dania? Sprawdź nasze propozycje obiadowe z cateringu dietetycznego Kuchni Świata. Każdego dnia nasze menu to zupełnie inne danie z różnych zakątków świata. 

Co wybrać, by obiad był zdrowy?

W cateringu dietetycznym Foodie Box korzystamy wyłącznie ze świeżych składników, które są podstawą tworzenia dań. W naszych przepisach korzystamy przede wszystkim z: warzyw, owoców, produktów zbożowych z pełnego ziarna, miodu z regionalnej pasieki, nabiału, jaj, mięsa, ryb, a także tłuszczów roślinnych.

Pomysły na obiad z diety Healthy Day Package

  • Sandacz prosto z pieca z ziemniaczkami i modrą kapustą.
  • Muszelki z brokułami i szpinakiem w zielonym sosie z porów i sera.
  • Ziemniaki faszerowane, zapiekane z wołowiną i cheddarem.
  • Zapiekanka ziemniaczano-porowa z kurczakiem pod mozzarellą.

Wciąż brakuje pomysłów na obiad? Spróbuj diety od Foodiebox!

Jeśli nie potrafisz planować i komponować posiłków lub gotowanie to dla Ciebie wyzwanie, mamy doskonałe rozwiązanie! Nasz catering dietetyczny w Bydgoszczy nie tylko dostarczy niezbędnych składników odżywczych, ale też zaczniesz jeść regularnie w odpowiedniej kaloryczności z dużą różnorodnością!

Kuchnia Foodie Box to dania z różnych zakątków świata. Nieustannie odkrywamy nowe smaki z USA, Azji,  a także naszych europejskich sąsiadów, aby menu zawsze zaskakiwało. Dla miłośników kuchni polskiej też znajdzie coś się smacznego!

Boisz się, że posiłki są narzucone? Mamy na to sposób. Teraz w Foodie Box możesz zdecydować się na Dietę z Wyborem Menu. To specjalna oferta, w której możesz dowolnie miksować każde danie z 3 propozycji każdego dnia.